Zveme vás na Slavnost jiřinek v Muzeu Boženy Němcové

Výstava jiřinek s tradicí od roku 1837 a letos bude zaměřená na dobu Boženy Němcové. Uskuteční se od pátku do neděle 4. až 6. září 2020. Doprovodný program. Chybět nebude soutěž o nejkrásnější jiřinku a o nejlepší med Českoskalicka 2020. Muzejní areál bude otevřený od 9 do 17 hodin.

Tradiční výstava jiřinek

4.–6. září 2020 | 9–17 hodin

TRADIČNÍ VÝSTAVA JIŘINEK

v Muzeu Boženy Němcové

Výstava jiřinek s tradicí od roku 1837 se zaměřením na dobu Boženy Němcové. Soutěž o nejkrásnější jiřinku. Součástí výstavy bude soutěž o nejlepší med 2020 ve spolupráci s místní organizací Českého svazu včelařů a další doprovodný program.

Dávno, dávno již tomu

4. září 2020 |  19 hodin

DÁVNO, DÁVNO JIŽ TOMU

v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové

Společnost Boženy Němcové v České Skalici uvede literárně hudební pořad ze života a díla velké umělkyně české minulosti Boženy Němcové. Účinkuje Českoskalické literárně hudební kvarteto. Dobrovolný příspěvek.

sobota a neděle 5. a 6. září 2020 | 10–16 hodin

ARANŽOVÁNÍ JIŘINEK

Ukázky aranžování a prodej květinových vazeb v prostorách muzea.

5. září 2020 | 11 hodin

SLAVNOSTNÍ SETKÁNÍ U PŘÍLEŽITOSTI ZPŘÍSTUPNĚNÍ STÁLÉ EXPOZICE BOŽENY NĚMCOVÉ

v Jiřinkovém parku před muzeem (v případě nepříznivého počasí v Jiřinkovém sále)

Prezentace modernizace expozice 2019–2020. Připomenutí 50. výročí odhalení pomníku Barunky Panklové.

Salón český obrozenecký

5. září 2020 | 13–16 hodin

SALÓN ČESKÝ OBROZENECKÝ

v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové

Program, přibližující atmosféru prvních vlasteneckých jiřinkových bálů v České Skalici, dobu polonézy, valčíku, čtverylek. Tance, při nichž historicky muž a žena poprvé v historii v tanečním páru tančí v těsném držení. Zazní vlastenecké písně s dobovým hudebním doprovodem. Ladnost i elegance bude umocněna dobovými kostýmy stylu biedermeier. Představení doprovodí výuka tanců návštěvníků.

6. září 2020 | 10–16 hodin

MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ

Výtvarná dílna SVČ Bájo v prostorách muzea, ze které si každý, i bez výtvarného talentu, odnese hezký hedvábný výrobek.

6. září 2020 | 14 hodin

PROMENÁDNÍ KONCERT

Na maloskalické tvrzi hraje Big Band Dvorský ze Dvora Králové nad Labem (v případě nepříznivého počasí v Jiřinkovém sále).

Další program Jiřinkových slavností v České Skalici

1.–30. září 2020

NADĚJE

výstava v galerii Fortna SVČ Bájo

Česko-slovenská výstava. Práce výtvarnic a výtvarníků z České Skalice a z Liptovského Hrádku.

11.–12. září 2020

…A ZAČNEME ČÍST BABIČKU ZNOVU

v Muzeu Boženy Němcové

Babičku začneme číst v Jiřinkovém sále v pátek od 17 do 21 hodin a a pokračovat zde bude také v sobotu dopoledne. Další kapitoly uslyšíte v Barunčině škole, před zámkem v Ratibořicích, u mlýna, bělidla se zakončením u Viktorčina splavu.

Koncert Boni Pueri

18. září 2020 | 18 hodin

KONCERT BONI PUERI

v kostele Církve československé husitské

Vystoupení Českého chlapeckého sboru Boni Pueri. Předprodej vstupenek od 1. září v Regionálním informačním centru.

19. září 2020 | 20 hodin

JIŘINKOVÝ PLES

v českoskalické sokolovně

K tanci a poslechu hraje hudební skupina Geny ze Rtyně v Podkrkonoší. Předtančení obstará Spolek panstva na tvrzi Žíželeves. Předprodej vstupenek od 1. září 2020 v Regionálním informačním centru.

Jiřinkové slavnosti v České Skalici

Komentáře nejsou povoleny.