Sedmero podle Alice Nellis

Alice Nellis se rozhodla vkročit i do žánru pohádky. V tyto dny připravuje natáčení filmu Sedmero podle známého pohádkového námětu Boženy Němcové. Výsledkem má být klasická pohádka, založená na působivém výtvarném zpracování, dobrých hereckých výkonech a nosném scénáři.

„Ráda bych natočila film, na který se půjde podívat celá rodina,“ říká k tomu autorka a režisérka, která pohádkový příběh vypráví moderní formou a na plátno chce přinést i dialogy a reálné obrazy z života, jak je známe my všichni. Pohádka Sedmero vzniká v produkci Salamander Syndicate, jejíž majitele projekt zaujal výpravností i zachováním klasické struktury české pohádky. Výtvarné stránky filmu se ujme zkušený filmový a divadelní výtvarník Ondřej Mašek, kostýmů Kateřina Štefková.

Natáčet se začne v zimě

Cílem tvůrců není vytvořit ireálné prostředí, nýbrž přirozené kulisy pro pohádku vyprávěnou v reálných obrazech a emocích. Důraz bude režisérka klást na syrovou krásu skal, hor a lesů, první natáčecí dny plánují producenti na zimu 2013 a jaro 2014. Vzhledem k česko-slovenské koprodukci (Attack Film Lubomira Slivky) bude režisérka hledat hlavní protagonisty mezi českými i slovenskými herci. Casting proběhne v nejbližších dnech. Vhodné lokace pro film hledají tvůrci kromě Česka i na slovenských hradech a zámcích.

„Zimní scenérie ve filmu, jež vzniknou v prvních měsících natáčení, si přímo říkají o premiéru na Vánoce, plánujeme ji předběžně na rok 2014,“ prozrazuje český producent Tomáš Krejčí.

 

Autor: Jana Podskalská (publikováno se svolením autora)
Zdroj: Deník.cz (http://www.denik.cz/film/sedmero-krkavcu-podle-alice-nellis-20120924.html)

Kategorie:

Komentáře nejsou povoleny.

NAŠE EXPOZICE

MALOSKALICKÝ AREÁL
Život Boženy Němcové
Galerie Julie Mezerové
Ateliér Julie Mezerové
Galerie Jos. Vondráčka
Maloskalická tvrz

BARUNČINA ŠKOLA
Stará škola

Dějiny České Skalice
NAUČNÁ STEZKA
Babiččino údolí

RYCHLÁ VOLBA

Muzeum B. Němcové
Maloskalická 47
552 03 Česká Skalice
+420 491 451 285
mbn@ceskaskalice.cz

Doporučujeme

Pro správu majetku používáme SW KLID