Kniha mého srdce

Pořad Kniha mého srdce je inspirovaný pořadem BBC s názvem The Big Read, uvedeným v roce 2003. Víc než o typický televizní pořad se jedná o celonárodní anketu s jasným smyslem – podnítit národ ke čtení, ale také k diskusi o knihách a najít nejoblíbenější knihu naší země.

S projektem Kniha mého srdce souvisí samozřejmě řada doprovodných akcí a programů. Interaktivní charakter pořadu nespočívá jen v hlasování během přímého přenosu. Na těchto stránkách budou mít diváci možnost se sdružovat, doplňovat si informace, diskutovat nebo se účastnit literárních kvízů a jiných soutěží.

Atmosféra celé akce se ponese v lehce bojovném duchu, nebude postrádat humor a zajímavá setkání. Nepůjde o soupeření mezi velkými literáty, ale mezi čtenáři, tedy mezi všemi těmi, kteří mají chuť zvolit si svou oblíbenou knihu!

V této soutěži nejde České televizi o závod s peoplemetry a s komerčními televizemi, ale o projekt s jednoznačně kulturním a vzdělávacím obsahem, kterým by ráda zasáhla celé široké spektrum českého kulturního publika.

(Výše uvedený text byl převzat ze stránky knihasrdce.cz.)

Povídka Boženy Němcové Babička byla vybrána v anketě Kniha mého srdce mezi 12 knih, které nejvíce přitahují (hlasující) české čtenáře. Krátký film režisérky Olgy Sommerové o Babičce je k dispozici na adrese zde.

 

Kategorie:

Komentáře nejsou povoleny.

NAŠE EXPOZICE

MALOSKALICKÝ AREÁL
Život Boženy Němcové
Galerie Julie Mezerové
Ateliér Julie Mezerové
Galerie Jos. Vondráčka
Maloskalická tvrz

BARUNČINA ŠKOLA
Stará škola

Dějiny České Skalice
NAUČNÁ STEZKA
Babiččino údolí

RYCHLÁ VOLBA

Muzeum B. Němcové
Maloskalická 47
552 03 Česká Skalice
+420 491 451 285
mbn@ceskaskalice.cz

Doporučujeme

Pro správu majetku používáme SW KLID