Hlasování návštěvníků výstavy vyhrála jiřinka Show´n´tell

Návštěvníci výstavy jiřinek v Muzeu Boženy Němcové vybrali z osmi nominovaných krásek tu nejhezčí. Osm pěstitelů a zároveň vystavovatelů včetně muzea si zvolilo svou favoritku, každá z vybraných jiřinek měla své kouzlo, květy jiřinek hrály různými barvami i velikostí. V tomto roce vyhrála SHOW’N’TELL s 162 hlasy pěstitele Benedikta Navrátila z Žamberka. V těsném závěsu s rozdílem pouze jednoho hlasu se umístila jiřinka TARTAN Jaroslava Erbana z Jaroměře a třetí místo patří jiřince BUGA MUENCHEN s 96 hlasy Jaroslava Loufka z Trutnova.

1. SHOW´N´TELL, 1. místo Benedikt Navrátil, Žamberk

Na čtvrtém místě skončila jiřinka s názvem FARÁŘ ROJEK z Exnarova zahradnictví ve Velkém Třebešově,  pátou pozici si  odnesla velkokvětá jiřinka STEIDLER nominovaná Muzeem Boženy Němcové a pojmenovaná po majiteli zájezdního hostince Josefu Steidlerovi (nyní budova muzea), na šesté pozici skončil VULKÁN pěstitele Ing. Jiřího Langra z Rájce Jestřebí, sedmé místo patřilo lila jiřince LAVENDER RUFFLES pěstitelů manželů Kolenových z Mělčan u Dobrušky, poslední osmá pozice letos připadla na KOYO KUJAKU Ing. Františka Řezaniny z Račic nad Trotinou.
Martina Kolinská, Muzeum Boženy Němcové

Komentáře nejsou povoleny.