S elegancí a noblesou

S elegancí a noblesou
 
V sobotu 6. srpna ve 14 hodin bude v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové otevřena jedinečná autorská výstava Zdenky Plchové S elegancí a noblesou.
Po zdařilé spolupráci na předvánočních výstavách v Jiřinkovém sále se 6. srpna otevírá velkoryse pojatá výstava ze soukromé sbírky Muzea Kouzlo starých časů v Praze věnující se stylu života vyšších společenských vrstev na přelomu 19. a 20. století. Jedná se o nostalgické ohlédnutí za dobou, ve které se zastavil čas. Výstava provádí návštěvníka zákoutími starého měšťanského domu s exponáty volně koncipovanými do obrazů, v nichž vstupuje do děje a vnímá atmosféru příběhů, jež vyprávějí. Nahlédnout může do dívčího pokoje, kuchyně se zástupem služebných, salonu, pokoje pro komornou či pokojíku pro děti. Vystaveny jsou nákladné oděvy pro dámy, jemné prádlo, oděvy služebných, dětské, chovací a křticí oděvy, ale i doplňky a kuriozity.
Podle slov majitelky sbírky Zdenky Plchové „výstava není jen milým zastavením v dnešní uspěchané době, ale i poctou umění předešlých generací, které můžeme obdivovat na precizně zpracovaných oděvech, krajkách a výšivkách“.
Na výstavní počin navazuje i stejnojmenná edice S elegancí a noblesou, věnující se odívání, která bude na výstavě k dostání. Při příležitosti ukončení výstavy se na sv. Václava ve středu 28. září od 14 do 16 hodin v muzejní kavárně uskuteční malá autogramiáda majitelky sbírky a autorky publikace Zdeňky Plchové.
Cyklus výstav S elegancí a noblesou pořádá Muzeum Kouzlo starých časů v Praze, které vlastní unikátní sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit z období let 1850–1920.
​​S elegancí a noblesou
Muzeum Boženy Němcové, Maloskalická 47, Česká Skalice
6. srpna – 30. září 2016
výstavní síň
vernisáž 6. srpna ve 14 hodin … promluví majitelka sbírky paní Zdenka Plchová
vstupné na výstavu: 100 Kč
​​​
Plakát …  ZDE
Kontakt:
Muzeum Kouzlo starých časů
Valdštejnská 150/4
110 00 Praha 1 – Malá Strana
tel. +420 723960308
Kategorie:

Komentáře nejsou povoleny.

NAŠE EXPOZICE

MALOSKALICKÝ AREÁL
Život Boženy Němcové
Galerie Julie Mezerové
Ateliér Julie Mezerové
Galerie Jos. Vondráčka
Maloskalická tvrz

BARUNČINA ŠKOLA
Stará škola

Dějiny České Skalice
NAUČNÁ STEZKA
Babiččino údolí

RYCHLÁ VOLBA

Muzeum B. Němcové
Maloskalická 47
552 03 Česká Skalice
+420 491 451 285
mbn@ceskaskalice.cz

Doporučujeme

Pro správu majetku používáme SW KLID