Nostalgické Vánoce pošesté

Vánoční inspirace VI

Nostalgické Vánoce v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové v České Skalici

Společnost Kouzlo starých časů si dovoluje pozvat návštěvníky na další ročník oblíbené vánoční výstavy s názvem Vánoční inspirace VI. Ve slavnostní atmosféře Jiřinkového sálu Muzea Boženy Němcové v České Skalici přivítá návštěvníky poklidná vánoční atmosféra oproštěná od shonu a spěchu předvánočního období. Na rozdíl od přeplněných obchodů si zde všichni příchozí mohou užít opravdový klid a pohodu, který si s Vánocemi nostalgicky spojujeme.

Letošní ročník výstavy přináší neobvyklou expozici viktoriánských a edwardiánských oděvů ze soukromé sbírky společnosti Kouzlo starých časů. Představeny budou oděvy, které nosili dámy, pánové a jejich děti nejen v Evropě, ale i v Americe. Vystavená sbírka se vyznačuje lehkostí tehdejších materiálů, krejčovským umem a celkovou krásou, jež zanechává v duši dotek romantiky a touhu po starých časech. Exponáty budou navíc k vidění zcela poprvé. To vše v překvapivé zimní instalaci.

Vánoční výstava dále nabídne pestrou expozici vánočních dekorativních předmětů, ukázky klasických i méně obvyklých adventních vazeb a dárků. Věříme, že letošní nabídka potěší všechny návštěvníky, kteří se na výstavu Vánoční inspirace každoročně vracejí.

Chybět nebude ani Květinová kavárna s nabídkou výborných francouzských dortů. Návštěvníci si tak mohou beze spěchu prožít celkovou atmosféru výstavy, za kterou se v předchozích letech vydávali do Zahradního domu Ratibořice.

Tradiční prodejní výstavu Vánoční inspirace VI – Kouzlo starých časů pořádá společnost Kouzlo starých časů za laskavé spolupráce Muzea Boženy Němcové a Muzea textilu v České Skalici.

Expozice prodejní výstavy bude otevřena o adventních víkendech 29.-30. 11., 6.-7. 12. a 13.-14. 12. 2014, od 10.00 do 16.00 hodin.

Kontakty: Kouzlo starých časů
tel.: 723 960 308
kouzlostarychcasu@gmail.com
kouzlostarychcasu.com

Muzeum Boženy Němcové v České Skalici
Maloskalická 47
Česká Skalice
tel.: 491 451 285
info@muzeumbn.cz
www.muzeumbn.cz 2014_nostalgicke_vanoce_plakat_xa600

Kategorie:

Komentáře nejsou povoleny.

NAŠE EXPOZICE

MALOSKALICKÝ AREÁL
Život Boženy Němcové
Galerie Julie Mezerové
Ateliér Julie Mezerové
Galerie Jos. Vondráčka
Maloskalická tvrz

BARUNČINA ŠKOLA
Stará škola

Dějiny České Skalice
NAUČNÁ STEZKA
Babiččino údolí

RYCHLÁ VOLBA

Muzeum B. Němcové
Maloskalická 47
552 03 Česká Skalice
+420 491 451 285
mbn@ceskaskalice.cz

Doporučujeme

Pro správu majetku používáme SW KLID