Mária a Zuzana Hromadovy: Proměny. Kresby. Objekty

V neděli 20. července v 10 hodin bude zahájena v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové výstava PROMĚNY. Veřejnosti se na ní pracemi představí sestry Mária a Zuzana Hromadovy.

Mgr. Art. Mária Hromadová je absolventkou Vysoké školy výtvarných umení v Bratislavě (1988–1994, Ateliér textilní torby doc. Evy Cisárové-Minárikové) a DAMU v Praze (1994–1997, studium scénografie – kostým a maska, u doc. Jany Zbořilové). Od roku 1997 působí jako odborná asistentka Ateliéru textilní tvorby Univerzity Hradec Králové, věnuje se výtvarné činnosti, má zkušenosti s restaurováním historických textilií.

Mgr. Art. Zuzana Hromadová vystudovala obor Textilní alternativy u doc. Adély Matasové na Vysoké škole uměleckoprůmyslolvé (1988–1994) a scénografii (1994–1998, u doc. Jana Duška) na DAMU v Praze. Stejně jako její sestra Mária je odbornou asistentkou královéhradeckého Ateliéru textilní tvorby (od roku 1998) a věnuje se umělecké tvorbě. Sestry Hromadovy se zúčastnily svými díly velkého množství výstav, a to zejména přehlídek uměleckých textilií a divadelních kostýmů, sympozií a dílen v České republice a v zahraničí. Na podzim loňského roku zorganizovaly ve Vile Čerych v České Skalici úspěšnou pohybově-výtvarnou dílnu Komunikace, na niž letos navážou podobně koncipovanou dílnou.

V českoskalické muzejní výstavní síni budou vystavovat práce z let 1996–2003: kresby, potištěné, tkané a plstěné textilie (mimo jiné tapiserie), prostorové i plošné objekty z plsti a z peří a vosku.
Výstava bude přístupna do 17. srpna, denně od 9 do 16.30 hodin, a českoskaličtí muzejníci Vás na ni upřímně zvou.

(Vlastimil Havlík)

Kategorie:

Komentáře nejsou povoleny.

NAŠE EXPOZICE

MALOSKALICKÝ AREÁL
Život Boženy Němcové
Galerie Julie Mezerové
Ateliér Julie Mezerové
Galerie Jos. Vondráčka
Maloskalická tvrz

BARUNČINA ŠKOLA
Stará škola

Dějiny České Skalice
NAUČNÁ STEZKA
Babiččino údolí

RYCHLÁ VOLBA

Muzeum B. Němcové
Maloskalická 47
552 03 Česká Skalice
+420 491 451 285
mbn@ceskaskalice.cz

Doporučujeme

Pro správu majetku používáme SW KLID