Troška točí čertovskou pohádku od Boženy Němcové

První klapka velké výpravné pohádky rokoka padne v neděli u potoka Židova strouha nedaleko Bechyně. Do hlavních rolí obsadil Troška spolu se svým asistentem a spoluscénáristou Markem Kališem například Sabinu Laurinovou, Františka Němce, Davida Suchařípu, Báru Munzarovou či Janu Andresíkovou, známou českou dabérku a herečku, kterou znají diváci například jako čarodějnici ze seriálu Arabela.

Hlavní ústřední dvojici si pak zahrají studenti pražské DAMU, Eva Josefíková a Václav Šanda.

„Nyní budeme natáčet tady na Táborsku v Židově strouze, v týdnu se přesuneme k hradu Choustník. Poté budou následovat exteriéry nedaleko rybníka Bezdrev, kde budeme do začátku srpna. Potom už už budeme pracovat v exteriérech a interiérech na krásném barokním zámku Buchlovice na jižní Moravě a severočeských Lysicích. Na práci se moc těším, protože opět mám okolo sebe skvělý štáb, úžasné profesionály a myslím si, že jsem si opět vybral výborné a příjemné herce,“ řekl pro agenturu Mediafax Zdeněk Troška.

Některé scény, především interiér čertova mlýna a také triky, vzniknou v ateliéru na Barrandově. Exteriér mlýna je postaven v přírodě u potoka Židova strouha.

Rozpočet je 40 milionů

Diváci se mohou těšit především na krásné, velmi luxusní a drahé rokokové kostýmy od výtvarníka Josefa Jelínka, i úžasné masky, od předního filmového vizážisty Bobo Sobotky, s kterým Troška spolupracuje už přes třicet let. Kamery se ujal skvělý český kameraman David Ployhar a hudbu složil skladatel Miloš Krkoška. Film s rozpočtem blížícím se částce čtyřiceti milionů korun, vzniká v koprodukci MediaPro Pictures (součást skupiny MediaPro Entertainment) a Golem Film.

Příběh, v kterém nebude chybět napětí, intriky, romantika, láska, a kde opět dobro zvítězí nad zlem, uvidí diváci v kinech v únoru příštího roku. Později pak uvede Čertovu nevěstu i televize Nova, která je jejím koproducentem.

Režisér Zdeněk Troška si pro natáčení většiny exteriérů vybral opět své rodné jižní Čechy. „To proto, že je to můj domov, můj kraj, má země zamyšlená, jak říkám, a kde se cítím skvěle a věřím, že naše pohádka opět pomůže ještě více k propagaci tohoto kraje,“ dodal autor scénáře a režisér.

Naposledy natáčel Troška v jižních Čechách v roce 2007 pohádku Nejkrásnější hádanka. Zde také vznikaly například i jeho komedie Kameňák, pohádka Princezna ze mlejna, či notoricky známé komedie ze série Slunce seno, které točil přímo ve svých rodných Hošticích u Volyně.