mapa stránek

cz  en  pl

Zasílání novinek

Vyhledávání

logo

Sedmero podle Alice Nellis

Alice Nellis se rozhodla vkročit i do žánru pohádky. V tyto dny připravuje natáčení filmu Sedmero podle známého pohádkového námětu Boženy Němcové. Výsledkem má být klasická pohádka, založená na působivém výtvarném zpracování, dobrých hereckých výkonech a nosném scénáři.

„Ráda bych natočila film, na který se půjde podívat celá rodina,“ říká k tomu autorka a režisérka, která pohádkový příběh vypráví moderní formou a na plátno chce přinést i dialogy a reálné obrazy z života, jak je známe my všichni. Pohádka Sedmero vzniká v produkci Salamander Syndicate, jejíž majitele projekt zaujal výpravností i zachováním klasické struktury české pohádky. Výtvarné stránky filmu se ujme zkušený filmový a divadelní výtvarník Ondřej Mašek, kostýmů Kateřina Štefková.

Natáčet se začne v zimě

Cílem tvůrců není vytvořit ireálné prostředí, nýbrž přirozené kulisy pro pohádku vyprávěnou v reálných obrazech a emocích. Důraz bude režisérka klást na syrovou krásu skal, hor a lesů, první natáčecí dny plánují producenti na zimu 2013 a jaro 2014. Vzhledem k česko-slovenské koprodukci (Attack Film Lubomira Slivky) bude režisérka hledat hlavní protagonisty mezi českými i slovenskými herci. Casting proběhne v nejbližších dnech. Vhodné lokace pro film hledají tvůrci kromě Česka i na slovenských hradech a zámcích.

„Zimní scenérie ve filmu, jež vzniknou v prvních měsících natáčení, si přímo říkají o premiéru na Vánoce, plánujeme ji předběžně na rok 2014,“ prozrazuje český producent Tomáš Krejčí.

 

Autor: Jana Podskalská (publikováno se svolením autora)
Zdroj: Deník.cz (http://www.denik.cz/film/sedmero-krkavcu-podle-alice-nellis-20120924.html)

Kategorie:

NAŠE EXPOZICE

MALOSKALICKÝ AREÁL
Život Boženy Němcové
Historie textilní výroby
Maloskalická tvrz

BARUNČINA ŠKOLA
Stará škola
Muzeum 1866

NAUČNÁ STEZKA
Babiččino údolí

RYCHLÁ VOLBA

Muzeum B. Němcové
Maloskalická 47
552 03 Česká Skalice
+420 491 451 285
info@muzeumbn.cz

Doporučujeme

Pro správu majetku používáme SW KLID
Software pro správu a údržbu majetku SW KLID


Region Adršpach – ubytování a zážitky