Babička v edicích od 19. století do současnosti

Na výstavě uspořádané ke 150. výročí prvního vydání Babičky bude veřejnosti prezentován reprezentativní výběr vydání této knihy. Návštěvníci se budou moci seznámit se základními informacemi o vystavených exponátech, tj. s popisem knih, jejich vydavatelích a ilustrátorech, i s dalšími zajímavostmi.

Prezentováno bude kolem šedesáti českých a cizojazyčných vydání Babičky, která jsou v řadě případů neznámá a běžně nedostupná. To se týká zvláště prvních cizojazyčných vydání Babičky. K vidění bude například první překlad Babičky z roku 1858, který vyšel v rakouském časopise Erinnerungen s ilustracemi Quido Mánesa, jež jsou prvními ilustracemi Babičky vůbec.

Výstava si klade za úkol poskytnou zájemcům představu o významu Babičky Boženy Němcové pro českou knižní kulturu.