Výtvarná tvorba seniorů

Od 4. do 6. května, denně kromě pondělí od 8 do 16 hodin, bude ve výstavní síni Na chodbě Textilního muzea a Muzea Boženy Němcové v České Skalici k výstava Výtvarná tvorba seniorů.

Veřejnosti se na ní svými pracemi představí klienti českoskalického Domova důchodců na Třešňovce, kde v rámci arteterapie kreslí dle svých představ svoje životní osudy, sami sebe, zvířata či tvoří koláže pod vedením výtvarníka Jana Štorkána.
Arteterapie (z lat. ars – umění, a řec. therapeia – ošetřování) je druh psychoterapie, který je založen na léčebném využití umělecké tvořivosti, obvykle zúžené na vlastní výtvarnou tvorbu, v širším pojetí na léčebném účinku působení hudby (musikoterapie), beletrie (biblioterapie). Vlastní výtvarná produkce (arteterapie v užším smyslu) může mít nejen psychoterapeutické účinky, ale slouží i jako zdroj psychodiagnostických poznatků.