XXX. ročník Ratibořického mapového okruhu

Ve dnech 1. 5. – 16. 6. patří českoskalická muzejní výstavní síň XXX. ročníku Ratibořického mapového okruhu. Ptáte se, co se skrývá pod názvem, který vzdáleně připomíná spíš označení dálkového pochodu Ratibořickým údolím? Nebudeme Vás dlouho napínat. Jedná se o výstavu fotografií, kterou pořádají společně Muzeum Boženy Němcové, Textilní muzeum TIBA a Okresní sekce fotografů v Náchodě. Výstava měla svou premiéru loňského roku v polském Klodzku a reprízy se uskutečnily v Hradci Králové a v Náchodě. Budete moci zhlédnout přibližně osm desítek prací autorů, kteří se sešli z celých východních Čech a také z Polska.

Náměty fotografií jsou různé. Najdete zde zátiší, abstraktní motivy, snímky opuštěných zákoutí, exotické krajiny a mnoho dalších. Fotografové se inspirovali vším, co je v životě obklopuje a co je zaujalo při jejich „lovech beze zbraní“ doma i ve světě. I názvy prací, jako například „Rapsodie v modrém“, „Zahrada poznání“, „Vodní romance“ nebo „Mefisto“, mohou vzbudit zvědavost, jaký že to motiv se pod nimi skrývá, a zároveň mohou být i pozvánkou na tuto akci. Každý návštěvník určitě najde fotografie milé jeho srdci a blízké jeho naturelu. Proto přijďte a posuďte sami.